Kendiliğinden, aniden, kolektif olarak!

Gezi sürecinin en önemli kazanımlarından biriydi Gezi Kütüphanesi. Bir gün aniden, kendiliğinden ve elbette kolektif olarak ortaya çıkmıştı. Yayınevleri, okurlar ve hatta çoğu genç yazar eliyle kurulan Gezi Kütüphanesi, 15 Haziran gecesi Gezi´nin diğer unsurlarıyla birlikte yok edildi, elbette fiziksel olarak. Düşüncesi ise yine tıpkı tüm diğer Gezi unsurları gibi, birbiri ardına eklenen kitaplarla yaşamaya devam ediyor. Kararsız Okur, yıldönümünü fırsat bilir, kütüphanenin içinde bir kez daha dolaşırÿ; coşku ve direnişle!
17 ADET

    1- Gezi İncelemeleri: Kimi hâlâ mahkemelik, kimi kendi deneyimini aktarıyor, kimi pek çok insanın kanaatlerini ve deneyimlerini bir araya getiriyor. Gezi üzerine incelemelerin sonu yok gibi.

    2- Edebi Gezi: Gezi´den çıkacağı beklenen yeni dil, yeni edebiyat, emekleyerek de olsa ilerliyor.

    3- Foto-Çizgi Gezi: Kimilerine göre Gezi üzerinden kazanç sağlamak demek Gezi fotoğrafları, çizgileri, duvar yazılarının, sosyal medya paylaşımlarının derlemeleri. Bir yandan da toplumsal hafızanın t

    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.