Edebiyatın Karanlık Tarafı: Karanlık Öyküler

Edebiyatın Karanlık Tarafı: Karanlık ÖykülerBir öykü ve roman almaya karar veririz. Kafamızda birçok soruyla raflar arasında dolanır dururuz. Kimimiz toplumsal gerçekçilikten hoşlanırız, kimimiz dünyanın geri döndürülemez akışından bir nebze olsun sapmak isteriz ve fantastik edebiyat eserlerine göz gezdiririz; kimimiz biraz neşe bulmak için cıvıl cıvıl romantik kitaplara ilgi duyarız; kimimiz de insan psikolojisinin en karanlık yanlarını ele alan vurucu romanları severiz. Bu liste "karanlık"tan korkmayan okurlarımız için...

Listeyi derlerken çeşitli kriterleri ele aldık. Bu öykülerde karanlık bir kişiliğe sahip ana veya yan karakterler, karanlık olay örgüsü veya yan öyküler olmalıydı. Listede klasik romanların ve öykülerin yanısıra korku, fantastik ve bilim-kurgu türündeki kitaplara da yer verdik.

Sonsuz güzellik için ruhunu şeytana satan Dorian Gray gibi bir karakterlerden tutun, Kaptan Ahab gibi şeytani tüm tasvirleri efsanevi Beyaz Balina'ya yükleyip hayatını ondan intikam almaya adayan takıntılı ve hırslı karakterlere ya da Delilik Dağlarında'da olduğu gibi zamana esir olmuş bir bölgenin gizemini açığa çıkarmaya çalışan araştırmacıların korkunç gerçeklerle karşılaşmasına kadar Edebiyatın Karanlık Tarafı'na dokunan en beğendiğimiz öyküler bu listede!26 ADET


    Hazırlayan: Ziya Tanrıverdi
    24 Eylül 1990'da doğdu. 2012 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi'ndeki Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Dilbilim, edebiyat; astrofizik, kuantum fiziği, antik medeniyetler, sanat tarihi, futbol, video oyunları gibi çeşitli konularla ilgileniyor ve e-ticaret sektöründe kategori uzmanlığı, içerik editörlüğü ve çevirmenlik yapıyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.