Kadınların Gücü Adına

Kadınların Gücü Adına


Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü! Dünya nüfusunun yaklaşık yarısını teşkil eden kadınları bir güne sığdırmak elbette mümkün değil. Fakat dünyayı kadınlar için daha adil, daha yaşanılası bir hale getirmek istiyorsak işe önce kendimizden başlamalıyız.

Bu düşünceden yola çıkarak kadın kimliği, kadın hakları ve geleceğin güçlü kadınları olan güçlü kız çocukları yetiştirme fikrine odaklanan kitapları bir araya getirdik. Tıpkı kadın hakları mücadelesinin bir güne sığdırılamaması gibi, listemiz elbette buradaki kitaplarla sınırlı tutulamaz, bunlar ancak ilk akla gelenler olabilir. Kadınlar için daha özgür, daha adil, daha güvenli ve daha yaşanılası bir dünya temennisiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun!
23 ADET


    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.