Gücünü Kaleminden Alan Kadın Yazarlar

Gücünü Kaleminden Alan Kadın Yazarlar


Onlar aşkın nesnesi değil öznesi, ilhamın perileri değil avcıları. Onlar edebiyatımızın kalem erbabı kadınları. Edebiyatın sadece erkeklere tahsis edilmiş bir alan olmadığını, kadının da kendi sesini ve öyküsünü bulabileceğini, kadının erkeğin sevda nesnesi olmasının ötesinde kimi zaman karanlık ve her zaman derinlikli olabileceğini cihana ispat etmiş kadınlar onlar. Sırtını yeteneğinden başka yere yaslamayan, gücünü kaleminden alan kadın yazarlarımızı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü şerefine bir araya getirdik. Listemizi hazırlarken tarihsel olarak bir sınır çizdik, o sebeple bu listede bulunmayan son kuşak yazar kadınlarımız bizi affetsinler. Fakat onlara da inancımızın tam olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bu hafta siz de bir kadın yazarın kitabını okuyun ve kadınların edebiyat alanındaki ilerleyişine desteğinizi ortaya koyun. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun!
24 ADET


    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.