Janet Barış'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

1982 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra başladığı Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri yüksek lisans programını, 2006 yılında "Sinemasal Özne ve Gözetlemenin İktidarı" adlı teziyle bitirdi. Yeni Film, Bant, Birgün ve Antrakt sinema gazetesi gibi çeşitli yayın organlarında yazılar yazdı. Agos ve Taraf gazetelerinin sinema yazarlığını üstlendi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü'nde doktora eğitimine devam etmektedir.

Yazarımızın Notu: Seçtiğim kitapların insan hissiyatının zaman zaman kıyılarında zaman zaman merkezinde dolaşan ve gerçekliği yüzüne çarpan cümleleri var. Kimi zaman yanlış anlaşılarak ölüme gittiği, kimi zaman da normalliğe karşı çıkarak deliliğin kıyısında yaşayan karakterleri her daim beni etkilemiştir. Bütün bu kitapların ortak duygusu gerçeğin kelimelerle süslenip dirilmiş olmasıdır. Her birinin hayatımda okuduğum zamanlara denk getirdiği duygular farklı anlamlar yüklememe sebep olmuştur.
8 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız