İthaki Bilim-kurgu Klasikleri Dizisi

İthaki Bilim-kurgu Klasikleri DizisiBiliyoruz ki, iyi bilimkurgu iyi edebiyattır. Günümüzde bunu gür bir sesle söylemek daha kolay belki de. Hatta bir adım ötesine geçip, iyi bilimkurgu, geleceği değiştirmek için bize ilham verir, geçmişi ve şimdiyi anlamak için zihnimizi pasından arındırır da diyebiliriz. Bilimkurgu klasikleri, kehanetleriyle, insanlığa dair uyarıcı tavırlarıyla, hayal güçlerinin enginliğiyle, hiçbir zaman tümünü keşfedip tüketemeyeceğimiz bir derya ve başka türlü dünyaları düşlemek için o deryaya hepimizin ihtiyacı var!

İthaki Yayınları bu deryayı bize sunuyor... Yayınevinin en prestijli roman dizilerinden olan Bilim-kurgu Kitaplığı, bilim-kurgu türünde ve alt türlerinde en önemli eserleri, klasikleri barındırıyor. Arthur C. Clarke, Pierre Boule, Frank Herbert, Isaac Asimov, H. G. Wells, Robert Heinlein gibi eserleri sinemaya uyarlanan yazarların yanında Ursula K. Le Guin, Alfred Bester gibi üstadların eserlerinin yer aldığı diziyi idefix okurları için bir araya getirdik.

Bilim-kurgusuz kalmamanız dileyiğle,

Keyifli okumalar...

23 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.