İklim Değişikliği: Distopya Mı, gerçek Mi?

İklim Değişikliği: Distopya Mı, gerçek Mi?


Olası bir iklim felaketi sadece Hollywood'un değil, yazarların da oldukça ilgisini çeken bir konu. Şimdilerde olmadık zamanda yağan yağmurlar ya da beklenmedik anda ortaya çıkan sıcaklarla kendini hissettirse de küresel ısınma ve buna bağlı olası bir iklim felaketi sandığımızdan çok daha yakın. Çoğunlukla distopya türünde karşımıza çıkan iklim konulu romanlar sadece kurgudan ibaret değil, geleceğe ışık tutan birer uyarı aynı zamanda. Fakat geleceğe dair hiçbir şey gibi bu da kesin değil elbette, henüz vakit varken olası bir iklim felaketinin önüne geçmek bizim elimizde. Yeryüzü İklim Günü vesilesiyle olası geleceği bir kez daha hatırlatması adına iklim felaketini konu alan distopyaları sizin için derledik. 

6 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.