Saatleri Ayarlama Enstitüsü İhap Hulusi'nin üslubuyla buluşursa!

İhap Hulusi Görey, özellikle grafik tasarım ve reklamcılık alanlarında çalışanlar için efsaneleşmiş bir isim. Cumhuriyet’in ilk yıllarından bu yana görsel hafızamızda yer etmiş pek çok afişin, logonun, reklamın yaratıcısı İhap Hulusi. Ziraat Bankası’ndan Sümerbank’a, Beykoz Kundura Fabrikası’ndan Mili Piyango’ya, Cumhuriyet tarihinin sayısız kurumuna görsel kimliğini vermiş bir isim.

Reklam ajansı Fikr-et’in ülkenin önde gelen illüstratörlerden Ethem Onur Bilgiç’le işbirliği içinde yarattığı poster çalışmaları İhap Hulusi’nin benzersiz üslubuna saygı duruşu niteliği taşıyor.

Behance adlı tasarım platformunda görebileceğiniz posterleri şöyle tanımlıyor yaratıcıları:

"Şayet Saatleri Ayarlama Enstitüsü adında bir kurum gerçekten var olsa ve 1950'lerde posterleri usta grafik tasarımcı İhap Hulusi Görey tarafından yapılsaydı nasıl olurdu?" düşüncesi üzerine üretilmiştir.

İhap Hulusi hakkında yıllardır çalışmalar yürüten Ender Merter’le gerçekleştirdiğimiz söyleşiye buradan ulaşabilirsiniz.

1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.