Hayvan Dostlarımızın Baş Rolde Olduğu Kitaplar

Hayvan Dostlarımızın Baş Rolde Olduğu Kitaplarİster evinizde bir hayvan dostunuzla yaşayın, ister sokakta onlarla yemeğinizi paylaşın ya da sosyal medyada videolarını başa alıp tekrar tekrar izleyin; hayvanlar hayatımızın figüranı olmaktan çıkalı çok oldu. ‘Hayvanların tarafı’na bakmanın dünyayı anlamak için temel bir adım olduğunu bize edebiyattan iyi kimse öğretemez. Doğanın ve üstünde yaşayan canlıların bu gezegenin kaderinin ortak taşıyıcıları olduğunu sezdiren yapıtlar nedendir bilinmez son dönemde daha çok yankı buluyor. Belki de, insan denen varlığa güvenimizin azaldığı, evde, sokakta gözümüzün içine bakan, bize şefkatini sunan insan dışı canlılara olan merakımızın ve sevgimizin giderek arttığı bir çağdan geçiyoruz. Yalnızca kediler, köpekler, ‘sevimli’ hayvanlar değil, bize benzemeyen ama bir yandan da çok benzeyen sayısız canlının metinlerde bize rehberlik ettiğini, başka bir tür dünya algısı sunduğunu sıklıkla görüyoruz. Bundan sonra daha da çok göreceğiz!


12 ADET

    Hazırlayan: Abbas Bozkurt
    1984 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından, aynı üniversitede Eleştiri ve Kültürel Araştırmalar Yüksek Lisans programını tamamladı. Altyazı Aylık Sinema Dergisi ve Time Out İstanbul’da editörlük yaptı. 2014 yılından bu yana Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyesi. Pek çok farklı mecrada sinema ve edebiyat üzerine yazmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.