Güne Başlarken Ne Dinlemeli?

Güne Başlarken Ne Dinlemeli?Müzik... İnsan duygularının en etkili araçlarından biri... Ruhun gıdasıdır, deriz ya hani? Gerçekten de öyle. Ruh halimiz, gün içerisinde inişler ve çıkışlar yaşıyor. Bazen coşuyoruz, bazen susuyoruz; bazen koca dünyanın avuçlarından dışarı taşmak istiyoruz, bazen her şey öylesine üst üste geliyor ki dünyanın avuçları içinde ölü bir yaprak gibi ezilip un ufak olmak istiyoruz. Bu durumlarda müziğe sarılıyoruz. Mutluyuz: sokağa atıyoruz kendimizi, kulaklığımızı takıyoruz ve şarkımızı seçiyoruz. Hüzünlüyüz: Hüznü tescillemek istercesine acıklı bir şarkı açıyoruz. Heyecanlıyız, stresliyiz: kendimizi yatıştıracak melodilere bırakıyoruz kendimizi. Spor yapıyoruz, tempoyu arttırmak adına ritme karıştırıyoruz ruhumuzu.

Peki, yeni güne başlarken ne dinliyoruz? Ya da soruyu şu şekilde soralım: Yeni güne başlarken hangi şarkıları ve müzikleri dinlemeli? Bu listede yeni güne başlarken güçlü, dinç, huzurlu ve mücadeleci hissetmenizi sağlayacak şarkıların yer aldığı albümleri derledik. Pazartesi sendromları, yoğun iş ve okul gündemi, koşuşturmacalar, stres, endişe... Hepsine göğüs germenize yardımcı olacak, motivasyonunuzu ve konsantrasyonunuzu arttıracak şarkıların yer aldığı albümleri listeliyoruz.
 
Hangi eserlerden mi bahsediyoruz?

Mesela Richard Wagner üstadın "Der Ringe das Nibelungen" operasının II. Perdesi "Die Walküre"'de geçen, en çok bilinen adıyla "Ride of the Valkyries" parçası...

Destiny's Child'ın sözleriyle ve ritmiyle insan ruhunu güçlendiren klasikleşmiş şarkısı "Survivor"...

Dünyaca ünlü elektronik müzik ve funk grubu Daft Punk'ın 2013 senesinde listeleri kasıp kavuran Random Access Memories albümünden "Give Life Back to Music", "Get Lucky" gibi muhteşem şarkılar...

Star Wars: The Force Awakens filminin ana karakteri Rey'in tema müziği olan "The Scavenger"...

The Beatles'ın en sevimli şarkılarından olan "Eight Days a Week" gibi çeşitli eserleri bulmanız mümkün.

Keyifli dinlemeler!


Sanatçı - Eser:Richard Wagner - Ride of the Valkyries

Antonin Dvorak - Adagio - Allegro molto

Pyotr Tchaikovsky - Sleeping Beauty Introduction (Üvertür)

John Williams - The Scavenger (Rey's Theme) 

Richard Strauss - Enleitung 

Gustav Holst - Jupiter, Bringer of JollityDavid Bowie - The Prettiest Star


The Beatles - Eight Days a Week

Jefferson Airplane - Somebody to Love

Michael Jackson - Keep the Faith

Bob Marley and the Wailers - Exodus

Daft Punk - Give Life Back to Music

Destiny's Child - Survivor

Alicia Keys - New Day

Sara Bareilles - Brave

Hindi Zahra - Silence

Feist - Mushaboom

Florence + the Machine - Shake it Out

The Weeknd & Daft Punk - Starboy


0 ADET
    Aradığınız kritere uygun ürün bulunamadı.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.