Bu Kitabı Okumalısın - Genç Yazarlar İçin Hikaye Anlatıcılığı Kılavuzu"Sana 'yaz' demek için buradayım. Yaz yeter ki!"


İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Yazarlık Teknikleri Atölyeleriyle ve daha çok polisiye romanlarıyla tanıdığımız yazar Celil Oker'in etkileyici hikaye anlatım tekniğinin sırrını keşfetmek isteyen genç yazar adayları için en ilham verici kitaplardan biri.

Öykü yazarlığıyla ilgilenen, öykü yazmak isteyen genç edebiyat tutkunlarına rehberlik etmek üzere hazırlanmış 104 sayfalık bu eserde kocaman bir bilgi birikimi bulunuyor. Celil Oker; yazma deneyimlerini aktarırken, okuyucuyu sıkmadan, teknik bir dile boğmadan gayet yalın ve etkileyici örneklerle genç yazar adaylarına yol gösteriyor. Joseph Campbell'in Kahramanın Sonsuz Yolculuğu adlı kült kitabının da ışığıyla genç yazarlara karakter yaratma, olay örgüsü kurma, diyalog yazma, alt-metin yaratma, gösterme tekniği gibi birçok önemli teknikten bahseden Celil Oker, genç yazar adaylarını yüreklendirecek şemalarla ve pratik tekniklerle de yazar adaylarına yardımcı oluyor.

Genç Yazarlar İçin Hikaye Anlatıcılığı Kılavuzu, bir yazar adayı hangi konuda takılıyorsa ona en sade ve pratik bir biçimde yardımcı oluyor ve genç hikaye anlatıcılarının kafalarındaki soru işaretlerini dağıtmada etkileyici bir başvuru kitabı görevi görüyor.
1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.