Gabriel Garcia Marquez'e eşlik eden kitaplar

Gabriel Garcia Marquez'e eşlik eden kitaplar


Latin Amerikan edebiyatının Gabo'su Gabriel Garcia Marquez yakın çağın tartışmasız en büyük yazarlarından biriydi. Yüzyıllık Yalnızlık, Kolera Günlerinde Aşk ve Kırmızı Pazartesi gibi birçok başyapıtın altında imzası bulunan Marquez aynı zamanda iyi bir okurdu da. Sözcüklerle tanışması dedesine ait, oldukça kalın ve resimli bir kitabın sayfaları arasında kaybolmasıyla gerçekleşen bu büyük usta hayatının geri kalanında da kitaplarla iç içe yaşamış ve okumaya karşı büyük bir arzu duymuştu hep. Öyle ki yatılı okuduğu liseye dair en özlemle bahsettiği şey yatma saatinden önce yatakhanede yüksek sesle kitap okunmasıydı. Çocukluk ve gençlik anılarını anlattığı Anlatmak İçin Yaşamak adlı kitabında da hayatına ve yazarlık macerasına eşlik eden kitapları da anıyordu sıklıkla. İşte o kitaplar:
10 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.