Filmleri Aratmayacak Sürükleyici Kitap Önerileri

Filmleri Aratmayacak Sürükleyici Kitap Önerileri

Filmleri Aratmayacak Sürükleyici Kitap Önerileri

Bu kitapları bitirmeden asla elinizden bırakamayacaksınız!

Kitap okumak elbette ki muazzam düzeyde keyifli bir aktivite… Bunu daha da keyifli hale getiren ise okunan kitabın içerisinde kaybolmayı sağlayan sürükleyici bir kurgu ve üslup. İşte tam da bunu vadeden birbirinden etkileyici 15 kitabı sizler için bir araya getirdik.  

 1.    Kayıp Sembol(Dan Brown)

Kayıp Sembol, masonik bir topluluk ile sembol bilimci bir profesörün karşı karşıya gelmesini konu ediniyor. Kitaptaki kurgu, büyükbabasının da bir mason olduğu bilinen Dan Brown’un gerçekçi merceğiyle, merak uyandıran bir maceraya dönüşüyor. Bu kitabı okurken gizemli ipuçlarıyla dolu bir labirentin içerisinde kaybolduğunuzu hissedeceksiniz!

 1.    Ölüm Dansı (Stephen King)

Korku türündeki başarısı göz önünde bulundurulduğunda bu türe ait eserlere en iyi yorumu da elbette ki Stephen King’in getirebileceği su götürmez bir gerçek. Usta yazar, Ölüm Dansı kitabıyla sizi korku türünün en iyileriyle gerilim dolu bir dansa davet ediyor!

 1.    Semerkant (Amin Maalouf)

Semerkant, 11’inci yüzyılın etkisiyle 20’nci yüzyılda başlayan bir serüveni konu ediniyor. Kitap, kurguyu belli başlı noktalarda tarihi gerçekliklerle kesiştiriyor ve şimdiye kadar doğru bilinenleri yeniden sorgulatıyor. Amin Maalouf’un usta kaleminden çıkan bu eseri tek seferde bitirmek isteyeceksiniz!

 1. Empati (Adam Fawer)

Olasılıksızkitabıyla adından sıkça söz ettiren yazar, Empati ile bu alandaki başarısını tam anlamıyla perçinliyor. Fantastik bir kurgu üzerine oluşturulan roman, barındırdığı psikolojik detaylarla insanı yeniden tanımlıyor. Tek solukta okuyacağınız bu kitabın sonunu asla tahmin edemeyeceksiniz!

 1.    Baskerville'lerin Köpeği - Sherlock Holmes (Sir Arthur Conan Doyle)

Sherlock Holmesserisi içerisinde yer alan Baskerville’lerin Köpeği, çarpıcı kurgusuyla eleştirmenlerden tam not alarak üst sıralara yerleşiyor. Sherlock’un hayalet bir köpeğin peşine düşmesiyle başlayan macera dolu serüvende, bu defa Dr. Watson bir adım öne çıkıyor. Bu kitabı okurken, kurgunun dehşetine kendinizi kaptırmakla birlikte Watson’ın zekasına da hayran kalacaksınız!   

 1.    Kan ve Gül: Bir Kara Dejavu (Alper Canıgüz)

Fantastik, polisiye, kara komedi… Kan ve Gül, farklı türleri kapsayan olağanüstü kurgusuyla okurlarına birden fazla duyguyu aynı anda yaşatıyor. Beklenmedik bir şekilde 20 yıl öncesine dönen başkahraman Aziz, geleceğe dönüşün yollarını ararken bir yandan da faili meçhul bir cinayeti çözmek zorunda kalıyor. Peki, Aziz tüm bunları başarabilecek mi? 

 1.    Fırtınada Yanacaksın (John Verdon)

John Verdon’ın Dave Gurney polisiye serisinin son kitabı olan Fırtınada Yanacaksın, kurgusuyla tahminleri alt üst ediyor. Savcı Sheriden Kline, White River’da durdurulamayan cinayetleri çözmesi için emekli dedektif Dave Gurney’den yardım istiyor. Cinayetlerin sebebinin ırkçılık olduğu düşünülse de Gurney’nin bulduğu ipuçları pek de öyle söylemiyor. 

 1.    Aile Sırrı (Gencoy Sümer)

Dedektif Percula Hoirot, Sir Broderick Conway’in kurban gittiği cinayeti çözmeye çalışırken, diğer aile üyelerinin karanlık geçmişiyle de karşı karşıya kalıyor. Her biri birbirinden problemli olan aile bireylerinden bir tanesi aranan katil olabilir. Peki, hangisi? Dedektif paltonuzu hazırlayın! Percula Hoirot ile birlikte ipuçlarının izini sürerken saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.      

 1.    Yüksek Doz Gelecek (Orkun Uçar, Serdar Yıldız, Funda Özlem Şeran, Umut Altın, Gökcan Şahin)

Bilim kurgu aşıklarını kendinden geçirecek doyurucu bir kitap projesi: Yüksek Doz Gelecek... Beş farklı yazara ait beş farklı kısa roman, bu kitapta bir araya geliyor. Ortaya çıkış fikri ve barındırdığı kurgularla beğeni toplayan bu kitabı okuduktan sonra, zihninizde gelecekle ilgili pek çok soru işareti belirecek. 

     10. Ben, Babam ve Diğerleri (Göktuğ Canbaba)

Ben, Babam ve Diğerleri, travmalar ile yaralanan Sibel’in hikayesine değinirken ters köşeleri ile de şaşırtıyor. Gerçek yaşamdan izler barındıran eser, kurguya dahil olan peluş panda ile fantastik bir hava kazanıyor. Sibel’in hikayesini okurken hem olacakları merak edecek hem de psikolojik detaylar üzerine bir kez daha düşüneceksiniz.

    11.Morgue Sokağı Cinayetleri (Edgar Allan Poe)

Kitap, Dedektif Dupin’in esrarengiz bir cinayeti çözmek üzere görevlendirilmesini konu ediniyor. Fakat yazar bu kitapta, türün diğer örneklerinden farklı olarak sonuçtan ziyade dedektifin analizleri ve çözüm yöntemlerine odaklanarak, okuyucuyu zekasına hayran bıraktırıyor.


    12.Göçebe (Stephenie Meyer)

Göçebe, gerilim dolu kurgusuyla okurlarına soluksuz bir deneyim sunuyor. Tüm insanlığın zihni istilacılar tarafından “Göçebe” adı verilen paranormal bir varlık aracılığıyla ele geçirilirken, Melanie’nin zihni buna direniyor. Ve nihayetinde planlanmayan şekilde Göçebe ile Melanie ortak bir hedefe sahip oluyor. Stephenie Meyer’in övgü toplayan bu eseri ile kendinizi gerilim dolu bir maceranın ortasında bulacaksınız!   

   13.Her Temas İz Bırakır (Emrah Serbes)

Türk polisiye romanları arasında samimi üslubuyla ses getiren Her Temas İz Bırakır kitabı, tıpkı adı gibi yüreklerde de iz bırakıyor. Kurgusuyla şaşırtan kitap, renkli karakterlerinin yanı sıra özellikle baş karakter Behzat Ç. ile okuyucuyu kendine çekiyor. Bu kitabı okurken hem polisiyenin sürükleyici etkisine kapılacak hem de tanıdık duygular yakalayacaksınız.

  14.Leviathan (Paul Auster)

Parlak bir yazar olan Benjamin Sachs, kendi kurduğu bomba düzeneğinin kurbanı olarak ölüyor. Kitap, arkadaşının bunu neden yaptığına anlam veremeyen Peter Aaron’un, bu ölümün arkasındaki gizemi çözme uğraşını konu ediniyor. Sürükleyici kurgusuyla okuyucuda merak uyandıran bu kitap, pek çok insani dürtüyü de sorgulamaya sebep oluyor.

15.Halüsinasyon (Alein Kentigerna)

Psikolojik gerilim türünde muhteşem kurgusuyla okuyucuyu içine çeken Halüsinasyon, saplantılı bir katili konu ediniyor. Temposu hiç düşmeyen bu kitabı okuduktan sonra uzun süre etkisinden çıkamayacaksınız!

 

10 ADET
  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.