Engel Tanımayan Kahramanlar

Engel Tanımayan Kahramanlar10-16 Mayıs haftası ülkemizde Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Böyle zamanlarda bize düşen bu dünyanın yalnızca engelsiz insanlara ait olmadığını, her sıradan bireyin bir engelli adayı olabileceğini ve  yaşamın hiçbir engel tanımadığını hatırlamak. Bu doğrultuda edebiyatın - kimi gerçek yaşam öykülerine dayanan - engel tanımayan kahramanlarını bir araya getirelim ve hafızamızı tazeleyelim dedik. Bonus olarak da birkaç kurgu dışı kitap ekledik. Şimdiden iyi okumalar!

 

10 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.