Elif Tanrıyar'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

İstanbul'da doğdu. Nişantaşı Anadolu Lisesi'nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü bitirdi. Peyzaj Mimarlığı üstüne yüksek lisans yaparken hayallerinin peşinden gidip basında çalışmaya başladı. 1995 yılında Vizyon ve Vizyon Dekorasyon dergilerinde mesleğe ilk adımını attı. Basın hayatı boyunca muhabirlik, editörlük, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği gibi çeşitli görevlerde bulundu, çok sayıda dergide ve gazetede çalıştı ama ilk göz ağrısı hep kitap tanıtımları oldu.

Son beş yıldır serbest gazetecilik yapıyor ve Sabah Kitap Eki, Milliyet Kitap Eki, Milliyet Sanat Dergisi, Sabit Fikir Dergisi'nde kitap tanıtımları yapıyor, edebiyat konulu dosyalar ve haberler hazırlıyor. Sabah Gazetesi Kültür Sanat sayfasında haftada bir Edebiyat başlıklı bir köşe yazıyor.
13 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız