Edebiyatın En Dalgalı Halleri

Edebiyatın En Dalgalı Halleri


Kimi zaman dalgalı, kimi zaman sütliman... Denizler yazarlar için her daim ilhamla doludur. Yazarlar bu mavi derinliğe oltalarını sallayıp nice hikayeler çıkarırlar birer birer. Kâh macera dolu seyahatleri konu alır bu hikayeler, kâh acı dolu sürgünleri... Bu yolculuk kahramanlarımızı kimi zaman ıssız adalara sürükler, kimi zamansa yeni dünyalara... Denizin yalnızca üstü değil, altı da hikayelerle doludur. Ama baştan söyleyelim, bazen bu hikayeleri çıkarmak için yirmi bin fersah derine dalmanız gerekebilir! 

 

Toprağın ardından deniz suyunun da ısınmaya başladığı, güneşli havaların içimizdeki deniz özlemini coşturduğu şu günlerde kendimizi hiç olmazsa kitaplardaki mavi sulara bırakalım dedik ve edebiyatın en "dalgalı" hallerini sizin için listeledik. Şimdiden iyi okumalar!


15 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız