Çocuklarınıza Okuma Alışkanlığı Kazandıracak Okunması Gereken Kitaplar

Çocuklarınıza Okuma Alışkanlığı Kazandıracak Okunması Gereken Kitaplar

Çocuklarınıza Okuma Alışkanlığı Kazandıracak Okunması Gereken Kitaplar

Çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandıracak en sürükleyici kitaplar en cazip fırsatlarıyla, hızlı kargo ve kolay ödeme seçenekleriyle idefix'te!

Şu cümleyi defalarca duyuyor, hatta siz de sıkça söylüyor olmalısınız: “Devir, internet devri.” Ve bu, özellikle de çocuklara dünyayı keşfetmeleri için sınırsız fırsatlar sunuyor. Tabii internette verimli bir şekilde keşfetmeleri ve ilerlemeleri için, kitap okuma alışkanlığı kazanmaları bu çağda her zamankinden daha büyük bir ihtiyaç haline geliyor.

Peki, sizin de çocuğunuz vaktini kitap okumak yerine telefon veya tableti ile geçirmeyi mi tercih ediyor? Öyleyse çocuklarınızın ellerinden düşürmek istemeyecekleri en beğenilen kitaplar, bu listede sizi bekliyor. Bu çocuk kitapları sayesinde ailenizin minik üyesi yepyeni dünyalara yolculuk ederken, siz de onun gelişimine en değerli katkıyı sağlamanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Ferenc Molnar - Pal Sokağı Çocukları

Pal Sokağı… Adını hiç duymamış olsanız da çocuğunuzun orada birçok dostu var. Macar asıllı yazar Ferenc Molnar’ın 1906 yılında yayımlanan Pal Sokağı Çocukları adlı eseri, 100 yılı aşkın zamandır çocukların hayal dünyasını süslemeye devam ediyor. Budapeşte’nin yoksul bir semtinde yaşayan bir arkadaş grubunun hikayesini anlatan bu roman, dokunaklı ve ilham verici öyküsüyle minik okurların vazgeçilmezi oluyor.

Bilgin Adalı - Zaman Bisikleti

Her çocuk bisiklet sürmeyi sever. Bir de bisiklet zaman yolculuğu yapabiliyorsa, işte o zaman değmeyin keyiflerine! Bilgin Adalı’nın sınırsız hayal gücü ile çocuklar için soluksuz bir macera sunan Zaman Bisikleti, eski çağlara yolculuk yapabilen bir bisikletin mucidi iki küçük kardeşin hikayesini anlatıyor. Babalarının rehberliğinde binlerce yıl öncesine gidebilen sevimli ikili, ilk insanların çağına giderek orada yepyeni serüvenlere atılıyor.

Luis Sepulveda - Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

Okunması gereken kitaplar listelerinde adından sıkça söz ettiren Şilili yazar Luis Sepulveda, Martıya Uçmayı Öğreten Kedi adlı kitabıyla çocukların da sevgilisi oluyor. Küçük okurlara empati ve hayvan sevgisi kazandıran bu eser, aile ve dostluk kavramlarına sıra dışı bir pencereden yaklaşıyor. Annesiz kalmış bir martı yavrusuna bakmakla yükümlü bir kedinin hikayesini anlatan bu kitabı, çocuğunuz kadar siz de büyük bir merakla okuyacaksınız. 

Sinan Yaşar - Yazıyı Bulan Çocuk

Günümüzde okutulan ders kitaplarından en sürükleyici kitaplara kadar yazılan her şey, bu öyküde küçük bir Sümerli çocuğun eseri. Sinan Yaşar’ın sevilen romanı Yazıyı Bulan Çocuk; bir yandan yazının icadına dair çok faydalı tarihi bilgiler sunarken, diğer yandan çocukları kesintisiz bir maceraya çıkarıyor. Dünya tarihine yön veren büyük Sümer medeniyetini anlatan bu kitap ile çocuğunuz hem tarih hem de okuma sevgisi kazanacak.

Roald Dahl - Matilda

Yayınlandığı 1988 yılından bugüne en çok okunan çocuk kitaplarından olan Matilda, çocuklara okumayı empati ve dostluk duygusu eşliğinde sevdiriyor. Kitaplara büyük bir tutku ile bağlı meraklı ve zeki bir kızın hikayesini anlatan Roald Dahl imzalı bu eser, kitapların insana neler sunabileceğini enfes bir kurgu ile ortaya koyuyor. Aklı ve maceraperest ruhu ile çocukların gönlünde taht kuran Matilda, minik okur adaylarına pek çok konuda yol gösterecek. 

Feridun Oral - Farklı Ama Aynı

Tıpkı okuma alışkanlığı gibi, yardımseverlik ve anlayış da çocukken kazanılan erdemler arasında yer alıyor. Feridun Oral’ın Farklı Ama Aynı adlı eseri, çocuklara tüm bu erdemleri aynı anda kazanmaları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Yüreklere dokunan öyküsüyle çocukların bir solukta bitirecekleri bu kitap, bedensel engellerin uyumluluğa engel olamayacağını çocuk psikolojisine uygun bir anlatımla ele alıyor.

Susanna Tamaro - Kitaplardan Korkan Çocuk

Çocuklarınızı, empati kurmakta hiç de zorlanmayacakları bir arkadaşla tanıştırmaya var mısınız? Susanna Tamaro’nun Kitaplardan Korkan Çocuk adlı eseri, okumaya karşı büyük bir önyargıya sahip ana kahramanı ile hikayesine sıra dışı bir başlangıç yapıyor. Ancak küçük Leopold’un bu fikri, çok geçmeden değişiyor. Hatta kitaplar, atıldığı tehlikeli macerada onun en büyük yardımcısı oluyor.

Erich Kastner - Uçan Sınıf

Hababam Sınıfı’nın nesilden nesile aktardığı dostluk ve dayanışma ruhu, Alman yazar Erich Kastner’ın Uçan Sınıf adlı eseri ile farklı bir hikaye üzerinde şekilleniyor. Gerçekçi ve dokunaklı kurgusuyla hem çocukların hem de yetişkinlerin severek okuduğu bu kitap, aksiyonla süslü olay örgüsüyle ise miniklere heyecan dolu bir okuma deneyimi sunuyor.

Miyase Sertbarut - Ünsüz Youtuberın Günlüğü

Çocuklarınızın YouTube videolarını nasıl severek izlediğini tahmin etmek güç değil. Ve şimdi de onlar için videolar kadar ilgi çekici bir öneri geliyor: Ünsüz Youtuberın Günlüğü! Youtuber olmak isteyen Ezgi adlı genç bir kızın arkadaşlarıyla olan maceralarının anlatıldığı bu kitap, video tanıtım dünyasının tüm bilinmeyenlerini çocuklara özgü bir dille açığa çıkarıyor. Miyase Sertbarut’un kaleminden çıkan bu değerli yapıt, çocuğunuz için unutulmaz bir eser olacak.

John Boyne - Olduğun Yerde Kal

Çizgili Pijamalı Çocuk adlı eseriyle tüm dünyada büyük bir yankı uyandıran John Boyne, savaşın neden olduğu yıkımları bu kez de Alfie adlı bir çocuğun bakış açısıyla anlatıyor. Babasının cepheye gitmesi üzerine ona dört yıl boyunca büyük bir özlem duyan minik kahraman, en sonunda ona kavuşmak için her şeyi göze alarak yola koyuluyor. Bu sürükleyici hikaye, güçlü mesajı ve etkileyici sonu ile geleceğin duyarlı bireylerini yetiştiriyor. 

10 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.