Bu Kitabı Okumalısın - Unutmanın Genel Teorisi


Angola'da yaşayan, Portekizce yazan bir gazeteci José Eduardo Agualusa. Portekiz ve Brezilya kökenlerine sahip bir yazar olarak, Angola tarihine dair yazdıkları, ülkenin sömürgeciliğe karşı yıllar süren direnişini dünyanın geri kalanına aktarma konusunda önemli. 

Agualusa'nın 2016'da Man Booker Ödülü için kısa listeye kalan romanı Unutmanın Genel Teorisi, yazarın bu kimliklerinin kesiştiği bir yerden konuşuyor.

Angola'nın Portekiz'den bağımsızlığını kazandığı günün arifesinde, ülkenin başkentindeyiz. Ludo isimli bir kadın, dış dünyayla bağlantısını kesip kendisini eve kapatmış. 28 yıl sonra her şeyin değiştiğini anlıyor Ludo, bağımsızlık sonrası yaşananları onunla birlikte takip ediyoruz. Agualusa, Ludovica Fernandes Mano'nun hayat öyküsünden yola çıkarak, bir ulusun dönüşümünü ustalıklı bir kurgunun içinde yansıtıyor.
 
1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.