Bu Kitabı Okumalısın - Macbeth - Jo Nesboİngiltere'de Hogarth yayınevinin başlattığı "Shakespeare Yeniden" serisi, iki yeni kitapla Türkçede devam ediyor. Shakespeare'in ölümünün 400. yılı kapsamında hayata geçirilen "Shakespeare Yeniden", günümüz yazarlarına Shakespeare metinlerini "yeniden" yazdırıyor.

Jeanette Winterson'ın Shakespeare'in Kış Masalı'nı yeniden yazdığı/yorumladığı Zaman Boşluğu'yla başlayan seri, Margaret Atwood'un -Shakespeare'in Fırtına'sının yeniden yazımı olan- Cadı Tohumu ile devam etmişti. Serinin Türkiye'deki yayıncısı Doğan Kitap, bu seriden nisan ayında art arda iki kitap daha yayımlayarak süreci hızlandırmış görünüyor.

Öncelikle Anne Tyler'ın Hırçın Kız'dan yola çıkarak kaleme aldığı Sirke Kız isimli romanını okuduk, şimdi de elimizde bir Macbeth yorumu var; üstelik bir polisiyecinin, Jo Nesbo'nun elinden çıkma!

1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.