Bu Kitabı Okumalısın - Macbeth - Jo Nesboİngiltere'de Hogarth yayınevinin başlattığı "Shakespeare Yeniden" serisi, iki yeni kitapla Türkçede devam ediyor. Shakespeare'in ölümünün 400. yılı kapsamında hayata geçirilen "Shakespeare Yeniden", günümüz yazarlarına Shakespeare metinlerini "yeniden" yazdırıyor.

Jeanette Winterson'ın Shakespeare'in Kış Masalı'nı yeniden yazdığı/yorumladığı Zaman Boşluğu'yla başlayan seri, Margaret Atwood'un -Shakespeare'in Fırtına'sının yeniden yazımı olan- Cadı Tohumu ile devam etmişti. Serinin Türkiye'deki yayıncısı Doğan Kitap, bu seriden nisan ayında art arda iki kitap daha yayımlayarak süreci hızlandırmış görünüyor.

Öncelikle Anne Tyler'ın Hırçın Kız'dan yola çıkarak kaleme aldığı Sirke Kız isimli romanını okuduk, şimdi de elimizde bir Macbeth yorumu var; üstelik bir polisiyecinin, Jo Nesbo'nun elinden çıkma!

1 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız