Bu Kitabı Okumalısın - ArtemisAndy Weir’in kaleminden çıkan Marslı sadece uluslararası bir çoksatar haline gelmekle kalmadı, yayıncılık dünyasında da yepyeni bir dönemin kapısını açtı. Zira enteresan bir bilimkurgu olan Marslı gönderildiği tüm yayıncılar tarafından reddedilmiş, Andy Weir ise çözümü romanını kendi web sitesinde yayınlamakta bulmuştu. Marslı okur nezdinde öyle çok sevildi ki yayıncıların ilgisini de kaçınılmaz olarak çekti. Bu yolda Marslı başrolünde Matt Damon’ın yer aldığı bir sinema filmine de dönüştü.

 

İlk kitabıyla böylesi büyük bir başarı kazanmak sadece mutluluğu değil, endişeyi de beraberinde getiriyor olsa gerek. Daha ilk romanda böyle yüksek bir yere çıkan yazarın ikinci romanı da başka türlü bir merakla bekleniyor ne de olsa. Andy Weir’ın ikinci romanı Artemis’i yazarken bu baskıyı hissedip hissetmediğini bilemesek de Artemis’in okurun beklentisini karşıladığını söyleyebiliriz! Andy Weir bu ikinci romanında yeni bir uzay macerasına atılıyor, fakat bir farkla: Bu kez pusula Ay’ı gösteriyor!

 

Takvimler 2080’i gösterirken artık Ay’da Artemis adında bir şehir var, hikayenin merkezindeki Jasmine “Jazz” Bashara adında genç bir kadın var. Fakat Marslı’nın aksine, bir hayatta kalma öyküsü anlatmıyor Artemis. Jazz’ın öyküsü bir “yırtma” hikayesi. Zira Jazz’ın en büyük arzusu kısa yoldan parayı bulup Artemis’i terk etmek. Ay’da yaşamak kulağa ilginç ve çekici gelebilir ama söylemek gerek; Jazz bu kendin tam anlamıyla “bağırsaklarında” yaşıyor! Jazz’ın tereyağından kıl çeker gibi hallolacağına inandığı bu girişim Artemis’in kontrolünü ele geçirmeye çalışan güçler arasında bir hesaplaşmanın ortasında bırakıyor kahramanımızı.

 

Andy Weir’in bu yeni romanı için, henüz roman yayınlanmadan, yapımcılardan oldukça cazip teklifler aldığını da söylemeden geçmeyelim! Artemis yakın gelecekte Marslı’yı sinemaya uyarlayan ekibin imzasıyla beyazperdede de yerini alacak.


0 ADET
    Aradığınız kritere uygun ürün bulunamadı.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.