Bereketi bol olsun!

Bereketi bol olsun!

1 Eylül itibariyle balık sezonu yeniden açıldı. O gece yarısı atılan ağlara şimdilik en çok hamsinin ve istavritin takıldığı söyleniyor; hava şartlarına bağlı olarak, palamutun da çok olacağına dair bir umut var. Âdettendir, “bereketi bol olsun!” diyoruz elbette ama bir taraftan da unutmayalım; “küçük balık yoksa, büyük balık da yok.” Aldığımız balıkların kaç santim olduğuna dikkat! İlk olarak 1915 yılında yayımlanmış olanından daha geçen aylarda kitapçı raflarında görmeye başladığımıza; balık türleri, bilimsel adları, fiziksel özellikleri, avlanma şekilleri, yemekleri hakkında her “balıksever”in elinin altında bulunması gerektiğine inandığım kitaplar, güzellemeler şöyle – o “yaşlı adam”ı da unutmadan tabii ki:

1 ADET

    Hazırlayan: Ceyhan Usanmaz
    1980 Bursa doğumlu. Yayın hayatı sona erene kadar, yaklaşık sekiz yıl Virgül dergisi mutfağının çeşitli aşamalarında yer aldı. Kanat Kitap´ın kuruluşundan itibaren editörlerinden biri olarak çalıştı. Şu sıralar, Açık Radyo´daki "kitap köşesi" programına devam ediyor ve çeşitli yayınevleri için serbest editörlük yapıyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.