BarışMüstecaplıoğlu'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

1977'de Kocaeli'nin İzmit ilçesinde doğdu. Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Barış Müstecaplıoğlu 2001-2005 yılları arasında Türkiye'nin ilk fantastik kurgu diyarı kabul edilen Perg'i yarattı ve bu diyarda geçen Korkak ve Canavar, Merderan'ın Sırrı, Bataklık Ülke, Tanrıların Alfabesi romanlarını yazdı. 2006'da İslami cemaatleri ve hayatına anlam arayan bir adamı konu alan Şakird, 2007'de ise bol aksiyonlu bir macera olan Kardeş Kanı romanları yayınlandı. 2008'de farklı türlerde yazdığı tüm kısa öykülerini bir kitapta toplayacak.

Yazarımızın Notu: Ait oldukları türde eser vermeyi arzulatan kitaplar... Farklı tarzlarda okumayı sevdiğim için, listem de birbirinden çok farklı kitaplar içeriyor, macera ve fantastiğin de ayrı bir lezzeti var, klasik edebiyatın da. Bu kitapların bazıları türlerinin en iyisi oldukları için değil, benim ruhuma bir yerden dokunabildikleri için özeller. Bu kitapları okuduktan sonra, ait oldukları türü derinden sevmeme, o türde eser verme isteği duymama yol açtılar.
5 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.