Aysu Önen'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

Aysu Önen, İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünü bitirdi.

"D.H Lawrence'ın kadın karakterlerinin kimlik arayışları" üzerine bir tez yazdı. Reklamcı oldu. Çok uluslu reklam ajanslarında, metin yazarlığından kreatif direktörlüğe uzanan 17 yıllık bir yolculuk olacaktı bu. Bir çok reklam kampanyası, popüler kültüre giren bir çok reklam karakteri yarattı. Ödüller kazandı. 4 yıl Johannesburg'da yaşadı. Bu dönemde, Cumhuriyet Gazetesi'nde, her Pazar günü, Güney Afrika'daki politik, sosyal ve kültürel yaşam hakkında yazdığı yazıları yayımlandı. Bugün yine yazılar yazıyor, blogcu olmayı keşfediyor, deneyimlerini konuk konuşmacı olarak üniversitelerde paylaşıyor.

Yazarımızın Notu: Ne yazik ki, okuduklarımı unutuyorum. En sevdiğim cümlelerin altını kurşun kalemle çizme yöntemi de işe yaramıyor. Karakterleri, romanların sonlarını unutuyorum. O yüzdendir ki, okuduktan sonra kitaplarımdan ayrılamam. Avladığı avın kesik başını duvarına asan avcı muzafferliğiyle kitaplığımın raflarına dizerim kitapları.

Ancak bazı kitaplar var ki, onları okurken kaç yaşında olduğumu, hangi şehirde olduğumu, hangi yolculukta olduğumu, hayatımın neresinde olduğumu, mutlu olup olmadığımı, yalnız olup olmadığımı, saçlarımın nasıl olduğunu, hangi müziği dinlediğimi, gece kitabı mı gündüz kitabı mı olduğunu, zamanın ruhunu hatırlıyorum. Anılar kronolojik sıra izlemezler, listem de okuma sırası izlemiyor. Bu kitaplar hayatımı değiştirmedi, bazı anıları sabitledi o kadar. İyi bir kitap daha ne yapsın?
5 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.