Ayşe Düzkan'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

Çok kitap bulunan, okunan bir evde, edebiyata düşkün bir anneyle büyüdüm. Çok küçük yaşta siyasetle ilgilendim, ilk mitinge 14 yaşımda gittim, feminist olmam için yirmilerimi bulmam gerekti. Gazeteciliğe 1979 yılında Günlük Demokrat'ta başladım, feminist, pazartesi'yi çıkartan kolektiflerde yer aldım. Pişmiş Kelle, Radikal, Gazetem.net, Milliyet, 2000'de Yeni Gündem, Özgür Politika, Kırmızı Alarm, Expres ve Postexpres'te yazdım. ŞamdanPplus ve Sabah'ın haftasonu eklerinde çalıştım. Halen Star gazetesinin haftasonu eklerinde çalışıyor ve kitap ekini hazırlıyorum. Çalar Saat, Erkekliğin Kitabında Yazmaz Bu ve Behiç Aşçı kitabı adlı üç kitabım var.

Yazarımızın Notu: Bugüne kadar okuduğum romanlar içinde en beğendiğim on kitabı seçmek çok zor. ruslar, bronteler, beat kuşağı… o yüzden fikir dünyamı en fazla etkilemiş kitapları seçmeyi tercih ettim. Liste alfabetik.
5 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız