Aynıyız Aslında +1 Farkla: Down Sendromu Farkındalık Haftası

Aynıyız Aslında +1 Farkla: Down Sendromu Farkındalık HaftasıGünlerden bir gün dünyaya bir çocuk gelir ve bu çocuk diğer çocuklardan biraz farklı görünmektedir. Hiçbir eksiği yoktur aslında, hatta fazlası bile vardır: +1 kromozom. Bu kromozom onlara bizden farklı birçok özellik de katar aslında, yeter ki onları tanımak konusunda biraz istekli olalım. 

 

Birleşmiş Milletler 21 Mart'ı Dünya Down Sendromu Günü ilan ederek dünyada sayısı altı milyona varan Down sendromluları daha yakından tanımak için ilk adımı attı. Ülkemizde de bu gün Down Sendromu Farkındalık Günü olarak kutlanıyor. Hâl böyle olunca hem Down sendromluları daha yakından tanımamızı sağlayacak, hem de Down sendromlu bir birey barındıran ailelere yol gösterici olabilecek kitapları bir araya getirelim dedik. Ne de olsa hepimiz aynıyız aslında, +1 farkla!


8 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.