Adaletin Yılmaz Bekçileri İçin İlham Veren Okuma Önerileri

Adaletin Yılmaz Bekçileri İçin İlham Veren Okuma Önerileri


Şuna kuşku yok ki adalet de nefes almak gibi temel bir ihtiyaç. Adaletsizliğin kol gezdiği bir dünyada ise kargaşa ve şiddet kaçınılmaz. Üstelik adalete ihtiyacı olan yalnızca mağdurlar değil, hakkaniyete uygun bir ceza alabilmeleri için faillerin de en az mağdurlar kadar çok ihtiyacı var adalete. Neyse ki adaletin peşinde yılmadan, usanmadan koşan avukatlar var! Onlar adaletin tecelli etmesine katkı sağlarken biz de onların kütüphanelerine ufak bir katkı yapmak istedik ve hem hukukun edebiyata yansıdığı kitapları, hem de her hukukçunun kütüphanesinde bulunması gerektiğine inandığımız kitapları derledik. Adaletin yılmaz bekçilerinin, tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun! 


12 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.