OkurYazar Hanım - Yüz Güldüren Kitaplar

OkurYazar Hanım - Yüz Güldüren Kitaplar


Sevgili OkurYazar Hanım;

 

Sizinle açık konuşacağım, ben depresif bir insanım. Ayrıca sonuna kadar da yazcıyım. Havalar soğuyup yağmurlar bastırınca, yapraklar dökülüp havalar erkenden kararınca içime ufunet basıyor adeta! Sonbahar akşamlarında battaniyesini dizlerine çekip sıcacık bir kupa kahvesinin yanında tatlı tatlı kitabını okuyan biri olmayı ben de istemez miydim sanıyorsunuz! Ama okuduklarım da dert yüklü, keder yüklü şeyler olunca içim hepten kararıyor, hepten dipsiz kuyularda merdivensiz kalıyorum. Ama okumaktan da vazgeçmek istemiyorum. O yüzden rica etsem, şöyle okurken yüzümün güleceği, yeri geldiğinde beni kahkahalara boğacak birkaç kitap önerebilir misiniz bana?

 

Sevgiler,

 

Leman Y.

 

Ah Leman’cığım ah!

 

Seni öyle iyi anlıyorum ki! Ben her ne kadar sonbahar mevsiminin meftunu olsam da bu havalarda yataktan kalkmanın biraz daha güç geldiğini itiraf etmeliyim. Ama üzülme çocuğum, senin ilacın bende!

 

Şimdiiii… Mizah dendi mi Türkçede bu işin üstadlarından sayılan sevgili Aziz Nesin’i anmadan olmaz. Sana önerim Aziz Nesin külliyatına bir ucundan başlaman. Ayni minvalde Muzaffer İzgü’nün kitapları da ilgini çekebilir. Tabii bir de Rıfat Ilgaz! Vakti zamanında sinemalarda, televizyonlarda tekrar tekrar izlediğimiz Hababam Sınıfı’nın yaratıcısını unutmak olur mu hiç? Biraz daha günümüze doğru gelecek olursan ben kendi adıma Vedat Özdemiroğlu, Alper Canıgüz ve Murat Menteş’in kitaplarını pek seviyorum. Murat Menteş Bey’in yeni kitabı da çıktı biliyorsun, benim yaşıtlarım arasında geçiyormuş bu sefer olaylar. Ben de hemen edindim tabii, bu hafta okuyacağım kısmetse. Haa kısmet demişken, kısmetinin peşinde ortalığı birbirine katan Efsun’un yaratıcısı Şebnem Burcuoğlu’nun kitaplarını da beğeniyorum ben. (Ayrıca kim demiş canım kadından komik olmaz diye?!) Son olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz’ın da pek güzel kitapları, kendine has bir mizahı var. Eee, kır atın yanında duran ya huyundan, ya suyundan demişler, değil mi?

 

Leman’cığım, inşallah bu kitaplar yüzünü bir nebze güldürür de bu sonbahar ve kışı sağ salim atlatırsın yavrum. Gözlerinden öpüyorum.

 

Sevgiler,

 

OkurYazar Hanım


35 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.