OkurYazar Hanım - Kore Edebiyatı

OkurYazar Hanım - Kore Edebiyatı

Sevgili OkurYazar Teyze;

 

Ben Buse, 16 yaşındayım ve Kore dizilerine ba-yı-lı-yo-rum! Herhalde bütün Kore dizilerini izlemişimdir, hatta bazılarını defalarca izledim! Fakat annem bu durumdan pek memnun değil, bu kadar çok dizi izlemektense biraz da kitap okumamı istiyor. Madem öyle ben de Kore romanları okuyayım, hem annemi hem de kendimi memnun edeyim diyorum. Bana Kore romanları önerebilirsen harika olur.

 

Teşekkürler!

Buse,

 

Sevgili Buse’ciğim;

 

Öncelikle belirtmek isterim ki bana teyze demene biraz alındım. Aşk olsun, ben o kadar yaşlı mıyım yahu! Neyse, bunu bir kenara bırakıp hemen sadede geliyorum. Aşağıya özellikle gençlere hitaben kaleme alınmış bazı kitapları bıraktım senin için. Fakat bir teyzen değilse bile ablan olarak sana Kore Edebiyatı’nda derinleşmeni sağlayacak bazı romanlar önermek isterim. Hwang Sok-Yong’un Prenses Bari romanı, Gong Ji - Young’un Uluslararası Af Örgütü En İyi Kitap Özel Ödülü de alan Mutlu Günlerimiz romanı, Yi Mun-Yol’un Şair romanı ilgini çekebilir diye düşünüyorum. Tabii bir de Uluslararası Man Booker Ödülü kazanarak gündeme oturan Han Kang’ın Vejetaryen romanını da anmadan olmaz!

 

Şimdiden iyi okumalar dilerim Buse’ciğim,

 

OkurYazar Ablan

8 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız