OkurYazar Hanım - Kedi Bakımı Hakkındaki Kitaplar

OkurYazar Hanım - Kedi Bakımı Hakkındaki KitaplarSevgili OkurYazar Hanım;

 

Sonunda uzun zamandır hayalini kurduğum bir şeyi başardım ve zor durumdaki bir kediyi sahiplendim: Üç bacaklı bir tekir. Adını da Tripod koyduk. Tripod bizi sevmişe benziyor, eve de hemen alıştı. Ama ben yine de ona iyi bakıp bakamadığım konusunda endişeliyim. Ona elimden geldiği kadar iyi bakmak ve onun ihtiyaçlarına en doğru şekilde cevap verebilmek istiyorum. Bu konudaki becerilerimi geliştirebilmem için bana kedi bakımı hakkında birkaç kitap önerebilir misiniz?

 

Hande Ş.

 

Sevgili Hande,

 

Öncelikle satın almak yerine sahiplendiğin, üstelik sahiplenirken de zor durumdaki bir hayvanı seçtiğin için seni tebrik ediyorum. Bu bile Tripod’a ne kadar iyi bakacağının bir kanıtıdır bana kalırsa. Elbette bu yeni ve ortak yaşamınızda sana yardımcı olabilecek kimi kitaplar önerebilirim. Evini sadece senin değil, kedinin de yaşam alanı haline getirmeyi öğrenmek için Catification adlı kitaba göz gezdirebilirsin. Kedi Sahibinin El Kitabı, Kedi Bakımı ve Pratik Kedi Bakımı ve Eğitimi kitapları da sana temel konularda epey yardımcı olabilir. Kedi Hissi ise kedilerin neyi neden yaptığı konusunda sana fikir verebilir. Eğer sen de kedinden bir şeyler öğrenmek istersen kedilerden tavsiyeler içeren Bence Azıcık Daha Uyu’ya bakabilirsin. Eğer bu yeni ilişkinin sana nasıl olumlu etkileri olacağını öğrenmek istersen Kediatri-Kedili Tedavi’yi incelemeden geçme.

 

Bu güzel kararın için seni tekrar tebrik ederim Hande’ciğim. Umarım sen ve Tripod ömür boyu mutlu ve sağlıklı yaşarsınız. Umarım bu davranışın herkese örnek olur.

 

Sevgiler,

OkurYazar Hanım


5 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız