OkurYazar Hanım - Ergenlik Hakkında Kitaplar

OkurYazar Hanım - Ergenlik Hakkında KitaplarSevgili OkurYazar Hanım;

 

Nasıl anlatsam, nereden başlasam! Onunla başım dertte, ne yapsam bilmiyorum! Kızım 13 yaşına geldi ve gelmesiyle beraber sanki o yıllardır benim büyüttüğüm çocuk gitti, yerine bambaşka biri geldi. Halini, tavrını bir görseniz! Afralar tafralar, bini bir para! Biliyorum, ergenlik bu, başka şeye benzemez ama… Ne yapsam, nasıl yapsam da onunla doğru biçimde iletişim kursam, derdini anlasam, çare olabilsem… Ah OkurYazar Hanım, onunla beraber oynayıp güldüğümüz o eski güzel günleri o kadar çok özlüyorum ki, anlatamam! Ne olur, bana kızımla tekrar anlaşmanın yolunu gösterecek kitaplar önerebilir misiniz?

 

Rumuz: Adı Yok

 

Aahh! Ahhh canım! Anaların adı yok sahiden de! Ergenlik herkesin başına gelen, fakat her nasılsa hem anne-babaların hem de çocukların her seferinde hazırlıksız yakalandığı bir hâl, bir dönem. Bu dönemde biz çocuklarımıza gül versek onlar dikenini kafamıza atıyor ne yazık ki. Bir yönüyle de çocuklarımızın yetişkin hayatına adım atmalarının önündeki son mesafe ergenlik. Bu dönemi ne kadar düzgün, ne kadar stabil atlatabilirlerse yetişkin hayatlarına da o kadar iyi adapte olabiliyorlar. Özellikle yaşadığımız toplumda ergenlik bir kız çocuğu için daha da zorlu bir hâl alıyor üstelik. Ama sadece duyduğun endişeden ve onun yanında olmak için gösterdiğin çabadan bile anlayabiliyorum ne kadar iyi bir anne olduğunu. Aşağıya literatürde dikkate değer bulduğum bazı kitapları bırakıyorum. Umuyorum senin için de yol gösterici olurlar ve bu zorlu dönemi de kızınla el ele, yan yana tamamlarsınız.

 

Sevgiler,

 

OkurYazar Hanım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.