OkurYazar Hanım - Eğitimciler İçin Kitap Önerileri

OkurYazar Hanım - Eğitimciler İçin Kitap ÖnerileriSevgili OkurYazar Hanım;

 

Ben yeni atanmış, genç bir sınıf öğretmeniyim ve bu yıl öğrencilerim birinci sınıflar. Minik öğrencilerime, onların gözlerindeki heyecan ve korkuya bakarken resmen yüreğim titriyor. Anne-babalarının bana emanet ettiği bu minik canlara elimden gelen en iyi biçimde öğretmenlik etmek ve onların akıllı, vicdan sahibi, kültürlü ve başarılı yetişkinler olmaları için elimden ne geliyorsa yapmak istiyorum. Ama itiraf etmem gerekirse kendimi mesleğim konusunda henüz yolun başında hissediyor ve kimi zaman ne yapacağımı bilemiyorum. Minik öğrencilerimi eğitirken kendimi de eğitmek, okulda aldığım eğitimi okuyarak sürdürmek istiyorum. OkurYazar Hanım, bana kendimi eğitimcilik konusunda geliştirmeme yardım edecek kitaplar önerebilir misiniz?

 

Sevgiler,

Acemi Öğretmen

 

Ah öğretmenim, ben de ne zaman sizin gibi idealist, azimli ve çalışkan öğretmenler görsem yüreğim titriyor. Siz bu ülkenin geleceğini inşa eden kişilersiniz ve iyi ki varsınız! Sizin gibi çalışkan gençlere yardımcı olmak beni de çok mutlu ediyor doğrusu fakat sana önereceğim kuramsal kitapları saymaya başlarsam akşamı ederiz! O yüzden kitapları aşağı iliştiriveriyorum; sen hepsini inceler, dilediğin yerde de başlarsın. Ama kitapların içinde bir tanesi var ki eminim senin de dikkatini çekecektir: Küçük Prens. Küçük Prens’i ise anlatmaya gerek var mı bilmem. Çocukların dünyaya nasıl baktığını ve o dünyada neler gördüğünü anlamak için bulunmaz bir nimet!

 

Sevgili öğretmenim, zamanla harika bir öğretmene dönüşeceğinize ve kendiniz gibi harika nesiller yetiştireceğinize hiç kuşkum yok! Yeter ki bu azminizi, bu heyecanınızı yitirmeyin! Sizi seviyoruz!

 

Sevgiler,

 

OkurYazar Hanım


11 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.