OkurYazar Hanım: Edebiyat Uyarlaması Netflix Orijinalleri

OkurYazar Hanım: Edebiyat Uyarlaması Netflix Orijinalleri
Sevgili OkurYazar Hanım;

 

Netflix’in dünyadaki bütün internetin %15’ini kullandığını biliyor muydunuz? Şaşırdınız, değil mi? Ama itiraf edeyim ki ben hiç şaşırmadım. Neden derseniz, kendimden biliyorum da ondan! Ben gerçek bir Netflix bağımlısıyım, Okur Yazar Hanım. Herhalde Netflix orijinal içeriklerinin yüzde seksenini izlemişimdir. Biliyorsunuz Netflix yakında ilk Türkçe orijinal içeriğini yayımlayacak. Bu yeni dizinin bir edebiyat uyarlaması olduğunu duyunca hem sevindim hem şaşırdım. Netflix orijinalleri arasında başka ne gibi edebiyat uyarlamaları vardır diye de düşünmeneden edemedim. OkurYazar Hanım, Netflix uyarlamalarından hangilerinin uyarlandığı kitabı Türkçede bulabiliriz? Yardımlarınızı bekliyorum!

 

Teşekkür, sevgiler,

 

Samet Y.

 

Sevgili Samet’ciğim;

 

Karşında bir başka Netflix tutkunu duruyor! İtiraf edeyim, Netflix’in ilk Türkçe dizisini ben de merakla bekliyorum ama bu bekleyişi biraz olsun yatıştıracak bir yöntem de buldum: Dizinin uyarlanacağı kitabı okumak! Dizinin adı Hakan: Muhafız biliyorsun ve N. İpek Gökdel’in Kara Kalem adlı romanından uyarlanıyor. Sen de dizi başlayana kadar romana bir göz atıp heyecanını biraz olsun dindirebilirsin. Bunun dışında Netflix’in edebiyat uyarlamalarını çok seven bir platform olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu, Sevdiğim Tüm Erkeklere, Nam-ı Diğer Grace, Ölmek İçin On Üç Sebep, Girlboss, Talihsiz Serüvenler Dizisi, Outlander, The Last Kingdom, Ruhların Sonbaharı, Slam, The Climb, EL Autor ve Delidolu’yu tek nefeste sayabilirim. Bu dizilerin uyarlandığı kitapları da aşağı bırakıyorum, bu kitaplarla haşır neşir olmak internet kotana da iyi gelecektir. Şimdiden iyi okumalar Samet’ciğim!

 

Sevgiler,

 

OkurYazar Hanım


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.