OkurYazar Hanım - Çocuk ve Sanat

OkurYazar Hanım - Çocuk ve Sanat


Sevgili OkurYazar Hanım;

Ben gerçek bir sanat aşığıyım! Küçükken en büyük hayalim ünlü bir balerin, ressam ya da konser piyanisti filan olmaktı. Onun yerine bankacı oldum. Olsun, yine de şikayet edemem, hayatımdan memnunum. İyi bir işim, güzel bir evim, sevgi dolu bir eşim ve dünyalar tatlısı bir oğlum var. Oğlum Can bu Ağustos’ta dört yaşını bitiriyor ve ben artık ona da sanat aşkını aşılamanın vaktinin geldiğini düşünüyorum. Daha yürümeyi beceremediği zamanlarda bile kitaplar okuyorduk kendisine ama ben artık ona sanat sevgisi de aşılayacak kitaplar okumak istiyorum. Bana birkaç öneride bulunabilir misiniz? Teşekkürler!

Aylin

Sevgili kızım Aylin,

Ah, bilen bilir, sanat dendi miydi bende akan sular durur! Başta edebiyat olmak üzere, müziği, resmi, heykeli, sahne sanatlarını nasıl severim! Senin gibi sanat sevgisiyle dolu genç bir anne ile tesadüf etmek beni çok mutlu etti. O tatlı oğluşuna da sanat sevgisi aşılamak elbette boynumun borcu. Aşağıya bazı kitaplar bırakıyorum. Bunların kimisi yol gösterici nitelikte, kimisi ise ünlü sanatçıların hayat hikayelerini aktararak örnek olan kitaplar. Can evladımın hepsini çok seveceğine kuşkum yok.

Umarım bir gün Can Bey’in konserini de yan yana dinleriz güzel kızım. Sana ve oğluşuna öpücüklerimi gönderiyorun.

Sevgiler,

OkurYazar Hanım

25 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.