OkurYazar Hanım - Minimalizm

OkurYazar Hanım - Minimalizm

Sevgili Okur Yazar Hanım;

 

Herkes yeni yıla dair hedeflerini sıralamaya başladı elbette. Benim 2019 yılı hedefim ise daha sade, daha minimalist bir yaşam tarzı benimsemek. Ama nereden başlayacağımı bilemiyorum doğrusu. Bana yardım edebilir misiniz?

 

Şimdiden iyi yıllar!

 

Selma S.

 

 Sevgili Selma’cığım;

 

Ne kadar güzel bir yeni yıl hedefi bu! Umarım yeni yılda arzu ettiğin daha sade, daha minimalist ve daha keyifli hayata kavuşursun. Ben şahsen düzenli ve tertipli bir hayatı tercih etmişimdir her daim. Senin de hayatını sadeleştirmenin faydasını göreceğine eminim. Hâl böyle olunca sana birkaç kitap önermek tabii ki boynumun borcu. Öncelikle evini ve hayatını sadeleştirme sürecinde çok işine yarayacağını düşündüğüm Marie Kondo’nun - ki kendisi düzen ve tertip konusunda profesyonelleşmiş bir hanımefendi- Hayatı Sadeleştirmek İçin Derle Topla Rahatla ve Hayattan Keyif Almak İçin At, Kurtul, Ferahla kitaplarını önermekle başlamak istiyorum. Ayrıca minimalizmi bir hayat felsefesi haline getirmiş olan Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus’un Minimalizm kitabına da göz gezdirmek isteyebilirsin. John Maeda’nın Sadeliğin Yasaları ve Francine Jay’in Azla Mutlu Olmak kitapları da ilgini çekebilir. Tüketim olgusu üzerine okumak ve düşünmek istersen birçok farklı yazarın katkısıyla oluşturulan Sadece güzel bir başlangıç noktası olacaktır. Son olarak minimalizme geçişe dair deneyimlerini yazan Ege Erim ve Begüm Başoğlu’nun kitabı Sade’yi de beğeneceğini umuyorum.

 

Umarım tüm dileklerinin gerçekleşeceği keyifli, sağlıklı, mutlu bir yıl olur 2019 senin için. İyi yıllar Selma’cığım!

 

Sevgiler,

 

Okur Yazar Hanım


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.