OkurYazar Hanım - Dünya Kupası ve Futbol Tutkusu

OkurYazar Hanım - Dünya Kupası ve Futbol TutkusuSevgili Okur-Yazar Hanım;

 

Biliyorsunuz bu yılki Dünya Kupası’na artık sayılı günler kaldı ve beni bir heyecandır sardı. Rusya’ya son dakika biletlerine bile bakar oldum. Yani, neticede ben Kore ve Japonya’da oynanan 2002 Dünya Kupası’nı izlemek için okuldan kaçmış bir insanım, bence futbol aşkımın benimle beraber büyümüş olması şaşırtıcı değil. Fakat ne yazık ki, gerçekler ağır basıyor ve bu yıl da Dünya Kupası’nı evden izleyeceğim gibi duruyor. Yine de içimdeki futbol ateşinin sönmesini istemiyorum ve bana Dünya Kupası coşkumu artıracak futbol kitapları önermenizi rica ediyorum.

 

Teşekkürler Okur-Yazar Hanım! İyi ki varsın!

 

Mustafa K.

 


Sevgili Mustafa’cığım;

 

Öncelikle söylemeden geçemeyeceğim; ne işin var ayol Rusya’da, otur karıcığının dizinin dibinde! Şaka bir yana, itiraf etmem gerekirse futbol doğrudan ilgili olduğum bir konu sayılmaz. Fakat 2002’deki Dünya Kupası’nda aldığımız üçüncülüğü hatırlıyor; Türkiye’de Beşiktaş’ta oynayan Ricardo Quaresma, Pepe, Ryan Babel’in yanısıra Galatasaraylı Fernando Muslera ve Yuto Nagatomo’yu; ve tabi ki Ronaldo, Messi, Mohammed Salah gibi dünya yıldızlarının yanında Cenk Tosun, Cengiz Ünder gibi ülkemiz futbolcularını tanıyorum elbette! (Sen Okur-Yazar Abla’nı ne sandın!)

 

Neyse, konuyu fazla uzatmadan sadede geleyim. Dediğim gibi, futbolla fazla haşır neşir değilim; ama kitaplarla ilgili bir soruyu cevapsız bırakmam mümkün değil! O yüzden de az gittim uz gittim, dere tepe düz gittim, araştırdım soruşturdum ve sonunda futbolla alakalı önerebileceğim birçok güzel kitap buldum. Birçok ünlü futbolcunun biyografileri-otobiyografilerinin yanı sıra futbol tarihiyle ilgili kitaplar da ekledim listeye. Özellikle Dünya Kupası Tarihi’nin hayli ilgini çekeceğini tahmin ediyorum Mustafa’cığım. Bir de madem futbola bu kadar düşkünsün, halı sahada da fırtınalar estirdiğini tahmin edebiliyorum. O yüzden futbol taktikleriyle alakalı birkaç kitabı da eklemeden geçemedim! Son olarak belki çocuğun ya da kardeşin vardır, yahut Dünya Kupası Tarihi’yle alakalı akla hayale gelmeyecek komik ayrıntılar ilgini çeker diye Daha Formda, Daha Hızlı, Daha Eğlenceli Futbol’u da ekleyiverdim araya. Umarım severek okursun.

 

Sevgiler,

 

Okur-Yazar Hanım

32 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.