OkurYazar Hanım - Büyülü Gerçekçilik Romanları

OkurYazar Hanım - Büyülü Gerçekçilik RomanlarıSevgili Okur Yazar Hanım;

 

Sizi ilgi ile takip ediyorum ve önerilerinizden ben de faydalanmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Madem öyle, “Neden ben de Okur Yazar Hanım’a bir soru sormuyorum dedim ve son zamanlarda hayli ilgimi çeken bir konuda size danışmak istedim: Büyülü gerçekçilik. Gabriel Garcia Marquez’in Kırmızı Pazartesi romanını okudum ve bu tür beni kelimenin tam anlamıyla büyüledi! Şimdi bu türe ait başka kitaplar da okumak istiyorum ve bana bu konuda önerilerde bulunmanızı rica ediyorum.

 

Sevgiler,

Nilüfer

 

Sevgili Nilüfer’ciğim;

 

Ne iyi ettin de yazdın bana! Bu tür benim de en sevdiklerimden biridir, hele Marquez’e bayılırım. Sana tavsiyem madem Marquez ile başladın, evvela Marquez ile devam etmen. Bana göre Marquez’in edebi yaşantısının dönüm noktası olan Yüzyıllık Yalnızlık’ı çok seveceğinden eminim. Tabii Kolera Günlerinde Aşk, Albaya Mektup Yok, Başkan Babamızın Sonbaharı ve diğerlerini de seveceğine şüphem yok. Ayrıca Gabriel Garcia Marquez’den önce, 1940’lı yıllarda bu türün ilk tohumlarını atan Kübalı yazar Alejo Carpantier’in Bu Dünyanın Krallığı’nı da es geçme derim. Ayrıca Brezilyalı yazar Jorge Amado’nun Mucizeler Dükkanı romanını da sevebilirsin bence. Bunların yanı sıra Arjantin’li yazarlar Jorge Luis Borges ve Julio Cortazar da bu türe dahil edilebilir bence. Son olarak Şilili yazar Isabel Allende’yi de es geçme derim. Bence çok seveceksin.

 

Şimdiden iyi okumalar dilerim Nilüfer’ciğim!

 

Sevgiler,

Okur Yazar Hanım


28 ADET

    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.