OkurYazar Hanım: Yolu Hukukla Kesişen Romanlar

OkurYazar Hanım: Yolu Hukukla Kesişen RomanlarSevgili Okur Yazar Hanım;

 

Benim adım Emre. Lise son sınıf öğrencisiyim ve bu yıl YKS’ye gireceğim. Biliyorsunuz, sınava sayılı günler kaldı. Benim tek hayalimse hukuk fakültesini kazanmak! Doğrusunu söylemem gerekirse kendime güveniyorum, hukuk fakültesini kazanacağıma inanıyorum. Fakat son 2 yılda sürekli çalışma halinde olmaya öyle alıştım ki sınavdan sonra boşluğa düşmekten korkuyorum doğrusu. Bu yüzden yaz tatilini beni yeni okulum için daha da heveslendirecek kitaplar okuyarak değerlendirmek istiyorum. Bana yolu hukukla kesişmiş romanlar önerebilir misiniz?

 

Emre Y.Sevgili Emre’ciğim;

 

Öncelikle yaklaşan sınavın için sana bol şans dilemek istiyorum. Umarım bundan sonraki eğitim hayatında da çok ama çok başarılı olursun. Sizin gibi azimli, ışıl ışıl gençlerle karşılaşmak beni çok mutlu ediyor. Madem yaz tatilini okuyarak değerlendirmek istiyorsun, sana yardımcı olmak boynumun borcu. O yüzden fazla uzatmadan önerilerime geçiyorum. Öncelikle klasiklerle başlamak isterim; Franz Kafka’nın Dava’sı bence her hukuk öğrencisinin okuması gereken bir roman. Alexandere Dumas’ın haksız bir yargılamanın neden olabileceklerini anlatan Monte Cristo Kontu ve Charles Dickens’in tüm zamanların en ünlü edebiyat eserlerinden sayılan İki Şehrin Hikayesi de bence kaçırmaman gerekenler arasında. Biraz da Amerikan Edebiyatı’na değinecek olursak Truman Capote’nin gerçek bir olaya dayanan Soğukkanlılıkla romanı ve Harper Lee’nin asılsız bir iddia ile mahkum edilmek istenen bir siyahinin savunmasını üstlenen Atticus Finch’i merkeze alan Bülbülü Öldürmek romanı kanımca ilgini çekecektir. Son olarak John Grisham’ın çoğunlukla avukatlar ya da davalar etrafında şekillenen romanlarına da bir göz at derim.

 

Dilerim tüm hayallerin gerçek olsun Emre’ciğim, keyifli okumalar.

 

OkurYazar Hanım

7 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.