OkurYazar Hanım - Klasik Müzik Hakkında Kitaplar

OkurYazar Hanım - Klasik Müzik Hakkında Kitaplar

Sevgili Okur Yazar Teyze,

 

Sanırım önce kendimi tanıtmam gerekiyor. Ben Görkem. 13 yaşındayım. Ortaokula gidiyorum. Şimdi söyleyeceğim şey size garip gelebilir ama klasik müziği çok seviyorum! Garip gelebilir diyorum, çünkü çevremde benim gibi klasik müzik dinleyen hiç arkadaşım yok. Ama ben çok seviyorum. Beni içine çekiyormuş gibi geliyor. Etrafımda klasik müzik dinleyen kimse olmadığı için ve klasik müzik konusundaki bilgilerimi artırmak istediğim için bu konuda yazılmış kitapları okumaya karar verdim. Ama ne okumam gerektiğini bilemiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

Teşekkürler!

Görkem K.

 

Sevgili Görkem’ciğim,

 

Senin gibi genç takipçilerimden gelen soruları çok seviyorum, bana kendi gençliğimi hatırlatıyor! Klasik müziğe olan sevgin beni çok sevindirse de bu sevgide kendini böylesi yalnız hissetmen biraz üzdü, ne yalan söyleyeyim. Ama şunu unutma Görkem’ciğim, insan en yalnız hissettiği anlarda dahi kitaplarla arkadaşlık kurabilir. O yüzden şimdi sana önereceğim kitapların da senin için iyi birer arkadaş olacağından eminim. Kitapların bazıları sana “çocuk kitabı” gibi gelebilir. Senin artık bir çocuk olmadığını biliyorum ama teyzen olarak rica ediyorum, bu kitaplara da bir göz at. Ardından Boyut Yayınları’nın Klasik Müzik Kitaplığı serisine bir göz atabilirsin. Ayrıca bir müzisyenin hayatını yine onun gözlerinden anlatan bir eser olan Müzik Uğruna adlı romanı da çok sevebileceğini düşünüyorum.

 

Lütfen kendini yalnız hissettiğinde bana hemen yaz, her zaman buradayım.

 

Sevgiler,

 

Okur Yazar Teyze’n

4 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.