OkurYazar Hanım - Aşk Kokan Kitaplar

OkurYazar Hanım - Aşk Kokan Kitaplar

Sevgili OkurYazar Hanım;

Ben Ege, 17 yaşındayım. Ve kelimenin tam anlamıyla deli gibi aşık oldum! Diyeceksiniz ki “Ne var bunda? Herkes aşık oluyor.” Ama açıkçası benim durumum biraz farklı, çünkü ben gerçekten de dünyanın en büyük aşığı olabilirim OkurYazar Hanım! Fakat aşkım kadar büyük bir problemim var; aşık olduğum kızın ona aşık olduğumdan haberi yok ne yazık ki. Şimdi ben diyorum ki ona bir kitap hediye edeyim. Ama öyle bir kitap hediye edeyim ki ona ne kadar aşık olduğumu anlasın. Hatta o da bana aşık olsun! Derdime ancak siz çare olabilirsiniz OkurYazar Hanım, lütfen bana yardım edin.

 

Ege Ç.

 

Ah Ege’ciğim ah! Siz gençler arasından böyle ince ruhlu, romantik delikanlılar çıkması beni çok mutlu ediyor. Ben her zaman aşkın ve aşıkların yanındayımdır! Merak etme, senin derdine de derman bulacağız. Sana öncelikle Anna Karenina, Kolera Günlerinde Aşk, Uğultulu Tepeler, Jane Eyre ve Aşk ve Gurur gibi klasikleşmiş romanları önerebilirim. Tolstoy’dan Jane Austen’e uzanan bu yazarlar insan ruhunu kağıda dökmek konusunda rüştünü ispat etmiş isimlerdir. Bu yazarların hanım kızımızın ilgisini çekeceğine eminim. Fakat siz gençler şimdilerde daha popüler romanlar okumayı da seviyorsunuz. O sebeple önerilerime genç yetişkin türünden kitaplar da eklemek isterim ki gözüm arkada kalmasın! John Green’in imkansızlıklar karşısında direnen bir gençlik aşkını anlattığı Aynı Yıldızın Altında, iki uyumsuz genci buluşturan aşkı anlatan Rainbow Rowell imzalı Eleanor Park, en rasyonel insanı dahi aşka inandırmaya and içmiş Güneş de Bir Yıldızdır ve kızımıza burnunun ucundaki aşkı fark ettirme potansiyeline sahip Sap - Silik, Aksi, Paspal iyi birer seçim olabilir. Eh, olur da bu aşk bir yolunu bulur ve sonunda evliliğe kadar giderse kızınıza OkurYazar adını verirsiniz artık! Güzel haberlerini bekliyorum Ege’ciğim!

 

Sevgiler!

3 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.