OkurYazar Hanım - Annelik

OkurYazar Hanım - Annelik

Sevgili OkurYazar Hanım;

Yedi aylık hamileyim ve doğuma bu kadar az zaman kalmışken içim korkular ve kuşkularla dolmaya başladı. Bu ilk hamileliğim ve acaba iyi bir anne olabilecek miyim, çocuğumu hakkıyla yetiştirebilecek miyim, ya beceremezsem diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Gerçekten de, ya başarılı olamazsam? Bunu düşünmek bile dehşete düşmeme yetiyor açıkçası. Çocuk yetiştirme konularında okuyabileceğim bir şeyler önerebilir misiniz?

Cevabınızı dört gözle bekliyorum.

 

Şebnem E.

Sevgili Şebnem;

Öncelikle lütfen sakin olmaya çalış, bu hem senin hem de bebeğinin sağlığı için şart. Mükemmel bir anne olmak mümkün müdür ya da nasıl mükemmel bir anne olunur, doğrusu bilmiyorum. Bir çocuk sahibi olmak oldukça büyük bir sorumluluk ve bunun seni korkutması çok normal. Bu konuda yalnız olmadığını bilmeni isterim, sevgili Şebnem. Bana düşense bu süreçte sana yardımcı olabilecek kitaplar önermek ve bunu seve seve yaparım. Bu konuda kaç kitap önerirsem önereyim muhakkak bazı kitaplar eksik kalacaktır, yine de bir yerden başlamak gerek, değil mi? Eski bir hemşire ve emzirme danışmanı olan Ayşe Öner’in Hamilelik Doğum ve Bebek Bakım Kitabı ile başlaman iyi olabilir, çünkü bu kitap birçok temel konuya ilişkin bilgiler içeriyor. Ayrıca Bir Annenin Doğuşu, Merhaba Bebek, Mahallenin En Mutlu Yumurcağı, Koşulsuz Ebevenylik, Bağırmayan Anne Baba Olmak, Geliştiren Anne Baba, Çocuğunuza Sınır Koyma ve Çocuklarda Uyku Sorunları ve Çözümleri ilgini çekebilir. Bir de duyguların ve yaşadıkların konusunda yalnız olmadığını hissetmene yardımcı olması açısından Elif Doğan’ın Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil,  Şermin Yaşar’ın Başlarım Şimdi Anneliğe ve Hande Birsay’ın Emiyor Mu? Kitaplarına bir göz atmak isteyebilirsin.

Umarım bebeğini sağlıklı ve mutlu bir şekilde kucağına alırsın. Sana güzel mi güzel, şirin mi şirin çocuk kitapları önermek için sabırsızlanıyorum!

Sevgiler...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.