Hayao Miyazaki'nin En Sevdiği Çocuk Kitapları

Hayao Miyazaki'nin En Sevdiği Çocuk Kitapları

"Animasyon filmlerle fazlaca haşır neşir olmasanız bile Hayao Miyazaki'nin adını mutlaka duymuşsunuzdur. Miyazaki animasyon dünyasını anime ve manga ile tanıştıran isimdir. Ayrıca Türkiye'de büyümüş birçok kişinin anılarında yer edinen ünlü Heidi çizgi filmlerinde de yine onun parmağı vardır. Komşum Totoro'yu ya da Küçük Deniz Kızı Ponyo'yu da unutmak mümkün değildir doğrusu. İçindeki çocuğu capcanlı muhafaza edebilmiş biridir şimdilerde 76 yaşını süren Hayao Miyazaki. Bundandır ki çocuk kitaplarına duyduğu merak bizi pek şaşırtmaz. Miyazaki'yi bir dostu gibi seven çocuklara ise onun en sevdiği çocuk kitapları arasında küçük bir seyahate çıkmak düşer elbette! "

11 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.