İsyan Kitaplığı

İsyan Kitaplığı

"Remember, remember the fifth of November." (Hatılar, hatırla. Kasım’ın beşini hatırla.) Bu cümlenin pek çoğumuzun zihninde canlandırdığı şey evvela bir isyan duygusudur. Çünkü pek çoğumuzun V for Vendetta filmiyle tanıdığı Guy Fawkes İngiltere Parlamentosu binasını havaya uçurmak için 5 Kasım 1605 yılında girişimde bulunmuştur. Her ne kadar Guy Fawkes Katolik-Protestan karşıtlığından doğan bir motivasyonla hareket etmişse de, eyleminin özünde bir isyan duygusu vardı. Bu isyan duygusu 21. yüzyılda V for Vendetta kılığında vücut buldu ve bu kez adeta kitlesel bir salgına dönüştü! Hazır takvimler Kasım'ı gösterirken, isyan dolu bir okuma listesi yapmadan duramadık: 


5 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.