Bu Kitabı Okumalısın - Ufak YangınlarClevaland’ın sakin ve sessiz banliyösü Shaker Heights’in tek asisi Izzy Richardson, tek dedikodu konusu ise Mirabelle McCullough ya da nam-ı diğer May Ling Chow’du. Ta ki bohem fotoğraf sanatçısı Mia ve genç kızı Pearl ortaya çıkıp Bayan Richardson’ın evini kiralayana dek.

 

2014’te ilk romanı Everything I Never Told You ile New York Times Bestseller listesine giren Celeste Ng ikinci romanı Ufak Yangınlar’la banliyö sokaklarında cereyan eden bir savaşı konu ediniyor. İtfaiyenin önüne bırakılan Çinli bir bebek sadece onu evlat edinen McCullough ailesi ile çocuğunu terk etmenin pişmanlığını yaşayan Bebe’yi değil, iş arkadaşı Bebe’ye yardım etmeye çalışan Mia ve yıllar boyu hayalini kurduğu bebeğe henüz kavuşmuşken şimdi onu yitirme ihtimaliyle yüz yüze gelen Bayan McCullough’a destek olmaya çalışan Bayan Richardson’ı da karşı karşıya getiriyor. Üstelik bu mücadele Mia’nın geçmişine ve Pearl’ün köklerine dair pek çok sırrı da ortaya çıkaracak.

 

50 hafta boyunca New York Times Bestseller listesinde kalmayı başaran Ufak Yangınlar annelik üzerine çok katmanlı bir hikaye anlatmakla kalmıyor, okuru sevgi ve onun görünümleri üzerine düşünmeye de itiyor. Tek solukta okunan Ufak Yangınlar 2017 yılında Goodreads kullanıcıları tarafından da En İyi Roman Ödülü’ne layık görüldü.

1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.