Bu Kitabı Okumalısın - Süslü Hatıralar SahnesiOkurun Değmez, Çıt Yok, Sincap ve Hatırla gibi romanlarıyla tanıdığı yazar İsmail Güzelsoy bu kez kendisi ve abisinin ilişkisinden ilhamla ortaya çıkardığı iki kardeşle, Recep ve Erdal’la tanıştırıyor bizleri. Aslında onlara iki kardeş demek bile onların arasındaki ilişkiye haksızlık etmek olabilir, zira onlar adeta tek bedende yaşayan iki ruh, bir bozuk paranın aynı madeni paylaşan iki yüzü gibi! Bir kamyonetin kasasında, İstanbul’a doğru yapılan bir yolculukla başlayan hikaye bütün bir ömrü içine alacak kadar da geniş.

 

Yazarın dil üzerindeki hakimiyetini ve güçlü kurgu becerisini ortaya koyan Süslü Hatıralar Sahnesi’nin arka planında hayal etmesi bile insana hüzün veren, metruk bir lunapark, karakterleri arasında ise Edgar Allan Poe hayranlarının görür görmez tanıyacağı bir kuş var! Hikayede göze çarpan kimi soru işaretleri ise aslında okura atılan birer olta ve bu hikayenin henüz bitmediğinin, yeni kitaplarla da süreceğinin müjdecisi! Ruberu serisinin kimi mistik detaylarla bezeli ilk kitabı Süslü Hatıralar Sahnesi okuru kendi macerasının peşinde çekip götüren bir girdap gibi!

 

Üstelik Güzelsoy’un sözcükleri bu kez bir başka sanatçının eserleriyle, ünlü çizer M.K Perker’in bu romana özel olarak hazırladığı çizimlerle zenginleşiyor. M.K Perker’in özenli çizimleri okurun hayal dünyasına yeni kapılar açmak için bire bir! Bu harika çizimlerle okuma zevkini hem katlamak hem de seyir zevkiyle birleştirmek isteyen okurlar için biçilmiş kaftan Süslü Hatıralar Sahnesi!


 

1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.