Bu Kitabı Okumalısın - Nohut OdaMelisa Kesmez’in üçüncü öykü derlemesi Nohut Oda geçtiğimiz günlerde Sel Yayıncılık tarafından yayımlandı. Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz ve Bazen Bahar’ın ardından Melisa Kesmez okura eski bir dostuyla karşılaşmışçasına bir aşinalık duygusu yaratan naif üslubunu Nohut Oda ile de sürdürüyor.

 

Ev fikri ve mekan algısı üzerine odaklanan beş öyküden oluşuyor Nohut Oda. Sınırlı uzunluklarına rağmen güçlü bir derinliğe sahip olan bu öykülerde kimi zaman birer birer başka memleketlere göçen dostların ardından bakıyor, kimi zaman kopmak bilmez aile bağlarının izini sürüyor, kimi zamansa mekanın yarattığı hapislik duygusunu gözler önüne seriyor yazar. Kesmez’in artık iyiden iyiden iyiye oturan üslubuyla takipçilerini yanıltmayacağını ve onlara keyifli bir okuma deneyimi vaat ettiğini söylemek mümkün. Öyküler boyunca süren kadın sesi ve öykülere hakim olan kadın anlatıcılarla yazarın edebiyat sahnesinde kadınların yükselişine kendi katkısını sunduğunu da eklemeden geçmeyelim. Kimi zaman küçük bir kız çocuğu, kimi zaman yetişkin bir kadın olan bu anlatıcılar öyküler boyunca kendilerine derinlikli karakterler çizmeyi başarıyor.

 

Uzun lafın kısası; Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz ve Bazen Bahar’ın ardından Nohut OdaMelisa Kesmez okurları için tatlı bir kavuşma anı adeta!

0 ADET
    Aradığınız kritere uygun ürün bulunamadı.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.