Bu Kitabı Okumalısın: Nasıl Oldu Da Kitap YazdımHiç yazar olmayı hayal ettiniz mi? Okul defterlerine yazılmış öyküleriniz ya da romanlarınız oldu mu mesela? Yahut “Keşke zamanında bana da yol gösterecek biri olsaydı!” diye hayıflandığınız olur mu? Merak etmeyin, hiçbir şey için geç değil! Annet Huizing imzalı Nasıl Oldu Da Yazar Oldum sadece gençlere değil, her yaştan yazar adayına rehberlik edebilecek nitelikte bir kitap.

 

Annesini henüz üç yaşındayken yitiren ve babası ve kardeşi ile yaşayan on üç yaşındaki Katinka’nın hayli ilginç bir komşusu vardır: Ödüllü bir yazar olan Lidwien. Lidwien’in evinde küçük bir gruba yaratıcı yazarlık dersleri verdiğini öğrenen Katinka da bu derslere katılmak ister ancak grubun yaş ortalaması Katinka’nın hayli üstündedir. Peki bu Katinka’yı durdurabilir mi? Tabii ki hayır! Lidwien’le bahçe işlerinde yardım etmesi karşılığında özel yazarlık dersleri almak üzere anlaşma yapan Katinka ilk romanını da yazmaya başlar. Lidwien’in önerisine uyar ve en iyi bildiği şeyi konu edinir; kendi hayatını. Böylelikle okur hem Katinka’nın gün be gün değişen hayatını onun gözlerinden izleme hem de Lidwien ile yaptıkları bölüm değerlendirmeleriyle yazarlık ipuçları edinme şansı bulur. Anlatmak yerine göstermek mi gerekir? Okurunu alıp götürecek akıcılıkta bir metin yazmak için hangi yöntemlere başvurulabilir? Bu ve daha birçok sorunun cevabı Katinka ile Lidwien’in sohbetlerinde saklıdır.

 

Nasıl Oldu Da Yazar Oldum henüz yolun başındaki genç yazarlar için bir akıl hocası, yıllardır aklındaki o öyküyü yazmayı hayal edenlerin başucu kitabı. Anlatmaya değer bir şeyleri olduğunu düşünen herkesin muhakkak okuması gereken bu kitabın sonunda yazarlığa yeni adım atanlar için son derece faydalı yazarlık antrenmanları da mevcut.


1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.