Bu Kitabı Okumalısın - MisafirBir akıl hastanesi düşünün ki adı “Ev” olsun. Üstelik burada kimseye de deli denmiyor, herkes “Misafir.” Bütün hemşire ve hastabakıcılar abi ve abla, başhekim ise Baba. Üstelik Ev’in dışındakiler bir bakıma içeridekilerden daha deli!

 

Nermin Yıldırım yeni romanı Misafir ile deliliğin sınırlarında dolaşıyor, kapalı kapılar ardına saklanmış zihinlerin haritalarını okuyor. Kendini bir anda Ev’de bulan ve onu oraya taşıyan olaylar dizisini bir türlü hatırlayamayan Esin Nermin Yıldırım’ın önceki romanlarında da sıklıkla rastladığımız hafıza konusuna dikkat çekerken romanın bir diğer karakteri Rikkat ise evine doluşan hatıralardan kaçamıyor. Esin’in aklı kendisine dayatılan ilaçlarla bulanırken Rikkat’in hayatı ölüler tarafından işgal ediliyor. Romanlarının psikolojik altyapısını iğne oyası gibi işleyen Nermin Yıldırım Misafir ile bu hassasiyetini bir üst mertebeye taşımış desek yalan olmaz!

 

Deliliği, deliliğin dokunulmazlığını ve ciddiye alınmazlığını başka bir gözle ele alan Nermin Yıldırım Misafir ile okurlarını keyifli ve tekinsiz bir yolculuğa çıkarıyor.

 
 
1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.