Bu Kitabı Okumalısın - Flamingolar PembedirAnnesiz kalmak bir kız çocuğunu nasıl değiştirir? Aslı Perker işte bu sorunun peşine düşüyor ve Flamingolar Pembedir ile “alternatif” hayat hikayesini paylaşıyor okurlarıyla.

 

Perker, anne babasının yazar henüz altı yaşındayken geçirdiği kazadan aldığı ilhamla onlar bu kazadan sağ kurtulamasalardı hayatının neye benzeyeceğinin hayalini kuruyor ve bizi alternatif bir evrende yaşayan Demet, namıdiğer Bahriyeli ile tanıştırıyor. Bahriyeli’nin olgunlaşma öyküsünü gerçek hayattan detaylarla süsleyen yazar bir bakıma okuru kendi ailesiyle de tanıştırmış oluyor. Dramatik dönüşleriyle okurun dikkatini canlı tutmayı başaran hikaye bir erkeğin gözetiminde büyüyen yalnız bir kız çocuğunun portresini de güçlü bir biçimde çiziyor. Yazar bu romanıyla sadece kendi içindeki değil, pek çok kadının içindeki bir yarayı da kaşıyor. Zira annenin eksikliği asla kapanmayan, kabuğu dökülmek bilmeyen bir yara.

 

Flamingoların neden pembe olduğunu öğretmesi bir yana, nostaljik, trajik ve sıcak bir hikaye sunan Flamingolar Pembedir ister istemez şu soruyu sorduruyor okuruna: Aslı Hanım, bu siz misiniz?


1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.