Bu Kitabı Okumalısın - Feminist Dövüş Kulübü


Hangimiz tepemizdeki cam tavana en az bir kez toslamadık? Hangimiz erkeklerle girdiğimiz kariyer yarışında birilerinin eteğimize yapışıp bizi geri çektiğini hissetmedik? Gelin açık konuşalım; hangimiz, öyle ya da böyle, iş hayatında ayrımcılığa maruz kalmadık.

 

Erkeklerin aynı iş için bir dolar kazanırken kadınların yetmiş cent kazandığı bir dünyada, çalışma hayatındaki kadınlar için bir “hayatta kalma rehberi” Feminist Dövüş Kulübü. Üstelik kariyer basamaklarını en az erkekler kadar hızlı tırmanabilmeniz için “erkekleşmeniz” gerektiği savını öne sürmeden… Üstelik bu kulübün ilk kuralı ondan bahsetmemek değil, aksine onu yayabildiğiniz kadar yaymak! Ne de olsa birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için!

 

Esprili diliyle dikkat çeken Feminist Dövüş Kulübü dayatmalardan uzak, yenilikçi ve son derece komik! Jessica Bennett’in muzır anlatımına Saskia Wariner ve Hilary Fitzgerald Campbell’in enfes çizimleri eşlik ediyor. Bu kitabı yalnızca iş hayatında kendinden ödün vermeden ilerlemek isteyen kadınlar değil, bilinçsizce de olsa cinsiyetçi tavırlar sergileyen ve daha adil ve eşit bir iş ortamı isteyen erkekler de okumalı!

 
 
1 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.