Bienal Takipçisi Ne Okur?

Bienal Takipçisi Ne Okur?

Bu yıl on beşincisi düzenlenen İstanbul Bienali 16 Eylül'de kapılarını ziyaretçilere açtı ve 12 Kasım'a kadar da devam ediyor. Bu yıl "İyi Bir Komşu" başlığı altında düzenlenen İstanbul Bienali şehrin dört bir yanına yayılırken sanatseverler için heyecan verici olduğu kadar korkutucu da olabilir. Ne olup bittiğine son derece hakim görünen bir kalabalık içindeki olan bitenden bihaber tek kişi olmak fikri nereden baksanız ürkütücüdür. O halde bienalin "iyi bir komşuya" ilişkin sorusunu çeşitlendirerek biz de soralım: Bienal izleyicisi kimdir? Nasıl biridir? Bienal izleyicisi ne okur? Bu soruya kesin bir cevap veremesek de bienal izleyicilerinin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz kitapları sizin için derledik.

17 ADET


    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.